EAN: 8714692504990
Zmień rozmiar:
345zł/szt
Indeks nośności: 94
Indeks prędkości: Y
Rant: Tak
Typ pojazdu: Osobowe-Suv
Opony na sezon letni zakłada się, kiedy temp. na zewnątrz zaczynają przyjmować wartość min. 7 °C. W porównaniu z ogumieniem zimowym opony na lato posiadają płytszy bieżnik ze skromniejszą ilością lameli.
Przy występowaniu większych temperatur, opony letnie charakteryzują się niezawodną przyczepnością do nawierzchni (zarówno suchej, jak i mokrej), a także skutecznym hamowaniem na różnych rodzajach podłoża.
Koncern z Holandii Vredestein wszedł na rynek już w 1908 roku. Pomysłodawca firmy Emile Louis Constand Schiff na początku działalności wytwarzał ogumienie do rowerów, jednak później uzupełnił asortyment o opony do pojazdów osobowych. Mimo że firma musiała zniknąć z rynku oponiarskiego ze względu na wybuch II wojny światowej, powróciła na rynek kilka lat później ze zdwojoną siłą, dzięki wsparciu przedsiębiorstwa B.F. Goodrich.
Ogumienie produkowane przez holenderską firmę wyróżnia się nie tylko ciekawym wyglądem bieżnika, ale też parametrami gwarantującymi stabilność kół oraz dobrą przyczepność. W tym momencie firma Vredestein należy do marki Apollo Tyres, mającą siedzibę w Indiach. Ogumienie holenderskiego dystrybutora pomyślnie przechodzi niezależne badania oponiarskie.
Indeks prędkości opony Vredestein Ultrac o rozmiarze 225/45 R17 to Y. Oznacza to, że auto może poruszać się z największą prędkością do 300 km/h. Należy zawsze przestrzegać zaleceń technicznych.
Indeks prędkości mówi o dopuszczalnej możliwej wartości prędkości auta, z jaką może jechać samochód wyposażony w wyznaczony rodzaj opony. Wartość tej prędkości uzależniona jest od wartości maksymalnego obciążenia, określonego z kolei przez indeks nośności. Indeks prędkości wyrażamy za pomocą pojedynczej literki - w tym przypadku Y, której przypisano wartość w km/h - 300 km/h.
Indeks prędkości określa twórca opon określonej marki. W trakcie jazdy należy dopasować najwyższą prędkość samochodu do podanej wartości, by nie dopuścić do zajeżdżenia i zniszczenia opony. Kierowca kupujący opony na sezon letni musi pamiętać, że nie może montować ogumienia letniego o zbyt małym indeksie prędkości. Należy każdorazowo stosować się do najwyższej wartości ustalonej przez producenta. Zapobiegnie to zagrażającym sytuacjom, takim jak niespodziewany wystrzał ogumienia.
Indeks prędkości mieści się na krawędzi ogumienia, koło oznaczenia z rozmiarem. Zaraz po wzmiance o szerokości opony, wysokości profilu oraz średnicy felgi podaje się odpowiednią literę (np. T, H, S) oraz cyfrę oznaczającą indeks nośności.
Opony o wartości Y powinny być stosowane dla aut o wysokich osiągach.
Indeks nośności prezentuje wartość największej ładowności samochodu podczas jazdy z najwyższą dopuszczalną prędkością, określoną w indeksie prędkości. Wskaźnik oznaczony jest liczbą, której odpowiada wartość podana w kilogramach.
Współczynnik nośności jest określony przez producenta i powinien być przestrzegany dla zachowania bezpieczeństwa jazdy. W przypadku, gdy nacisk na ogumienie przewyższa dopuszczalną wartość, może dojść do wystrzału opony.
Zamontowanie opon o obniżonym indeksie nośności nie tylko może skutkować wypadkiem, ale również pociąga za sobą konsekwencje prawne. Za jazdę na zbyt obciążonym ogumieniu kierowcy grozi mandat. Dodatkowo, w przypadku stłuczki firma ubezpieczeniowa jest uprawniona do odmowy wypłacenia rekompensaty, gdy samochód poruszał się na oponach niezgodnych ze wskazaniami twórcy.
Współczynnik nośności znajdziemy na boku opony, po szeregu cyfr określających wymiary ogumienia. Liczba określająca maksymalne możliwe obciążenie na ogół sąsiaduje ze wskaźnikiem prędkości określonym za pomocą litery.
Szum wywoływany przez opony pojmujemy jako odgłos uciążliwy dla kierowców, ale także pasażerów. Poziom głośności rośnie wraz ze zwiększeniem się szerokości ogumienia. Dodatkowo na hałaśliwość opon ma wpływ też stan nawierzchni, po której przemieszcza pojazd. Warto zaznaczyć, że na tym samym rodzaju powierzchni ogumienie na zimę jest nieznacznie bardziej hałaśliwe od letniego.
Jeżeli opona emituje hałas, nie tylko wywołuje duży dyskomfort u kierowcy, lecz także może świadczyć o awarii auta. Jeżeli głośność ogumienia jest bardziej natężona niż normalnie, należy zweryfikować geometrię kół. Trzeba zwrócić uwagę na rodzaj generowanych odgłosów. Dla przykładu huczenie opony może wskazywać na ząbkowanie, czyli nierównomierne ścieranie się bieżnika. Jeśli opony szumią podczas jazdy, być może oznacza to niesprawność łożysk.
Kierowca może zmniejszyć hałaśliwość opon dzięki prawidłowemu zużywaniu ogumienia, a także systematycznym przeglądom auta. Właściciel jest zobligowany do regularnego sprawdzania poziomu ciśnienia powietrza w oponach. Spadek ciśnienia o niespełna 0,5 bara zwiększa intensywność hałasu od 1dB(A) do nawet 3dB(A).
Opona Vredestein Ultrac 225/45 R17 ma hałas zewnętrzny o wartości 69 dB.
Opona Vredestein Ultrac ma szerokość 225. Przez szerokość ogumienia należy rozumieć odległość między bokami opony. Wskaźnik ten podaje się w milimetrach.
Aby kupić oponę o właściwej rozpiętości, właściciel samochodu musi upewnić się, czy rozmiar przekroju zgadza się ze średnicą felgi. Istotne są też takie informacje, jak wielkość tarcz hamulcowych czy wartości ładowności i prędkości. Właściciel pojazdu powinien także przeanalizować zalecenia producenta.
Rozmiar opony oddziałuje na bezpieczeństwo podróżowania, na przykład na przyczepność kół do podłoża czy drogę hamowania. Szersze ogumienie gwarantuje mocniejsze przyleganie w zakręcie, a także krótszą drogę hamowania niż odpowiedniki o mniejszym przekroju. Z drugiej strony opony o mniejszym przekroju charakteryzują się mniejszym natężeniem hałaśliwości i chronią od utraty przyczepności kół podczas jazdy po mokrych nawierzchniach. Od rozmiaru opon uzależniony jest także komfort podróży. Przykładowo opona o szerszym przekroju sprawia, że nie odczuwa się drgań auta przy nieznacznych ubytkach w asfalcie.
Wielkość przekroju ogumienia oddziałuje również na zużycie paliwa. Im większe opony zamontujemy, tym więcej spala nasze auto. Powoduje to zwielokrotniona siła tarcia opony o powierzchnię. Dlatego za szerokie opony mogą zwiększyć średnie nakłady pieniężne związane z użytkowaniem pojazdu.
Vredestein Ultrac to opony o profilu o wartości 45. Profilem ogumienia określa się procentowy stosunek wysokości opony do jej szerokości. Wartość tę uzyskujemy, dzieląc wysokość przez szerokość, a później mnożąc otrzymaną liczbę przez 100.
Dobierając opony do samochodu, właściciel powinien sprawdzić, jakie zalecenia co do profilu ogumienia zawarł producent w instrukcji. Warto wiedzieć, że zastosowanie opony o innym profilu niż zalecany przez producenta samochodu jest możliwe pod warunkiem, że nie zmieni się średnica koła.
Niższy profil opony pociąga za sobą większą szerokość przekroju. I na odwrót - im większy profil opony, tym mniejsza rozpiętość. Opony niskoprofilowe skracają trasę hamowania, a poza tym zwiększają najwyższą możliwą prędkość, przy której samochód może bezpiecznie pokonywać zakręty. Ograniczają również zjawisko nadsterowności, polegającej na utraceniu przyczepności tylnych kół w czasie pokonywania zakrętów. Co więcej, mniejszy profil ogumienia daje możliwość zamontowania szerszych tarcz hamulcowych.
Z kolei ogumienie o większym profilu skuteczniej tłumi wstrząsy kół na dziurawym asfalcie, jest mniej hałaśliwe i skuteczniej chroni felgę przed uszkodzeniami mechanicznymi.
Profil opony oddziałuje na atrakcyjność samochodu. Ogumienie o obniżonym profilu efektownie wygląda, a poza tym podkreśla obręcz i rzeźbę bieżnika. Powoduje też, że samochody o niskim zawieszeniu nabierają sportowej stylistyki.
O mniejszym profilu opony mówimy, gdy iloraz ten jest niższy niż 50 proc. (np. 35, 40, 45 proc.). Tymczasem wysoki profil wynosi od 70 do ok. 80 proc. Przeważnie spotyka się jednak wartości pośrednie, takie jak 50, 55, 60 czy 65 proc.
Vredestein Ultrac jest oponą o średnicy R17. Średnica obręczy to odległość między jej skrajnymi brzegami. Wartość tę wyrażamy w calach. Jeżeli kierowca podejmie decyzję o zmianie opon, musi dobrać nowe ogumienie do średnicy felgi.
Od średnicy felgi zależy wygląd koła. Przykładem mogą być np. felgi aluminiowe o dużej średnicy, które w połączeniu z ogumieniem niskoprofilowym powodują, że pojazd wygląda atrakcyjnie.
Felga zaopatrzona w większą średnicę pozwala na wprawne, a jednocześnie bezproblemowe manewrowanie na zakrętach, ponieważ zwiększa ona odpowiednią szybkość niezbędną do wykonania tego manewru.
W naszej hurtowni opony letnie Vredestein Ultrac 225/45 R17 możesz kupić na raty!
Pragniesz kupić i niezwłocznie wymienić opony? Po dokonaniu transakcji w naszym sklepie zdobędziesz 25% zniżki na zmianę opon w jednym z naszych warsztatów zlokalizowanych w Warszawie.
Motohurt umożliwia wybór, zakup i transport produktów za pomocą strony www bez konieczności wychodzenia z domu!
Poza sprzedażą ogumienia oferujemy także szerokie usługi warsztatowe - wymianę, naprawę i przechowywanie opon, oraz mechanikę aut. Możesz skorzystać z usług takich jak m.in. wymiana klocków i tarcz hamulcowych, serwis całego układu hamulcowego, naprawę zawieszenia, silników, układu wydechowego.
Zatrudniamy wykwalifikowanych pracowników, którzy podpowiedzą we wszystkich kwestiach związanych z motoryzacją. Pomogą w doborze opon, felg i innych komponentów.
Jako oficjalny dystrybutor marki Vredestein oferujemy ogumienie prosto od producenta.
Ten produkt możesz zakupić w montażem w jednym z naszych punktów położonych na terenie całej Warszawy. Jeżeli wybierzesz opcję KUP Z MONTAŻEM, po sfinalizowaniu zamówienia zostaniesz przekierowany do naszego kalendarza wizyt celem ustalenia dogodnego terminu i miejsca do wykonania usługi.