Opony Nexen

1942
rok
Powstanie koncernu
1956
rok
Pierwsza opona Nexen
1984
rok
Produkcja opon na masową skalę  

Opony Nexen producent

Nexen jest koreańską firmą założoną w 1942 roku przez spółkę Heung-a Tire. Początkowo koncern nosił nazwę Woosung Tire, jednak w 2000 roku podjęto decyzję o jej zmianę na NEXEN TIRE dla wzmocnienia wizerunku firmy. Opony Nexen są pierwszym produkowanym w Korei ogumieniem od 1956 roku.

Początkowo odbiorcą opon Nexen była japońska armia. Pomimo przeciwności, jakie stawiała wobec koncernu ówczesna II wojna światowa i późniejsza wojna domowa, koncern wyprodukował pierwszą oponę. W kolejnych latach nastąpił znaczny rozwój firmy, a w 1984 roku znajdujące się w Korei Południowej przedsiębiorstwo rozpoczęło produkcję opon radialnych na masową skalę. W 1987 producent Nexen podjął partnerską współpracę z jednym z liderów branży oponiarskiej - Michelin. Częścią systematycznego rozwoju było także otwarcie niemieckiej filii, a tym samym powstanie spółki Nexen Tire Europe.

Opony Nexen producent

Nexen: gdzie produkowane są opony?

Opony Nexen produkowane są w:

  • Changnyeong i Yangsan w Korei Południowej,
  • Qingdao w Chinach,
  • w Žatecu w Czechach.

Producent opon Nexen oferuje swoje produkty na rynku europejskim, dzięki czeskiemu zakładowi otworzonemu w 2019 roku. Natomiast w Yangsan nie chodzi tylko o produkcję opon, to także centrum rozwojowo-badawcze, gdzie powstaje innowacyjne ogumienie samochodowe. Z kolei w Kelkheim w Niemczech powstało Europejskie Centrum Technologiczne.

Nowoczesne metody pracy, umiejętność zarządzania firmą i rewelacyjna jakość oferowanych produktów sprawiła, że Nexen postrzegany jest jako dobrze prosperująca, dbająca o środowisko firma.

Technologie opracowane na przestrzeni lat spowodowały, że opony Nexen eksploatowane są w ponad 150 krajach na kilku kontynentach. Koncern kontynuuje swoje badania, których celem jest stworzenie opon odpowiadających na stale zmieniające się potrzeby kierowców.

Aspirująca klasa ekonomiczna

Na przestrzeni swojej działalności marka w krótkim czasie otworzyła nowe zakłady, oddziały w USA, Chinach i Europie. Pracowitość, solidność i umiejętność zarządzania przyczyniły się do tego, że koncern, pomimo mniejszego doświadczenia, zaplecza naukowego i produkcyjnego zaczął podbijać zagraniczne rynki.

Nexen zajmuje się produkcją opon w klasie ekonomicznej. Wykorzystane technologie, szybki rozwój oraz uwzględnianie bieżących potrzeb kierowców sprawiły, iż mimo opon z najniższego klasą segmentu, na Nexen postawiły:

  • Skoda,
  • Volkswagen,
  • Fiat,
  • Hyundai,
  • Seat,
  • a nawet Porshe,

jako podstawowe wyposażenie niektórych modeli pojazdów. Rekomendacja przez światowych producentów samochodów pozwala uwierzyć, że opony Nexen charakteryzują się doskonałą jakością i osiągami.

Opony Nexen opinie

Opony Nexen mają pozytywne opinie wśród branżowych ekspertów. Dowodem na to jest wskazanie znanego i szanowanego magazynu AutoBild, że opony Nexen mogą poszczycić się porównywalnymi parametrami z ogumieniem branżowych liderów.

Swoją opinię o oponach Nexen mogą wyrazić także kierowcy aut osobowych klasy średniej i wyżej, SUV-ów, pojazdów 4×4 czy lekkich dostawczaków. Testy opon Nexen świadczą, że ogumienie to charakteryzuje się dobrą przyczepnością, krótką drogą hamowania, czy też komfortem stabilnego prowadzenia na suchej i mokrej nawierzchni.

Pomimo że to w segmencie ekonomicznym Nexen produkuje opony zimowe, letnie i całoroczne, doskonała jakość produktów i dobre osiągi bez względu na nawierzchnię pozwalają im aspirować do wyższej klasy średniej. Dzięki temu sprawdzają się także w pojazdach o wyższych niż przeciętne osiągach.

Filozofią marki Nexen jest dostarczanie ogumienia, które wyprzedza swoje czasu. Innowacyjność produkcyjna sprawia, że koncern może mierzyć się z liderami branży oponiarskiej. Wśród technologii wynalezionych przez firmę znajduje się nanokompozytowa guma krzemianowa, dzięki której przyczepność do nawierzchni jest jeszcze lepsza.

Wg opinii o oponach Nexen, kierowcy chętnie decydują się na modele tej klasy ze względu na wysoki komfort jazdy i niską cenę za więcej niż zadowalającą jakość.